امروز سه شنبه 05 مرداد 1400

ورود اعضاء

با عرض سلام و خوش آمد گویی

در جهت تسهیل دسترسی اساتید و دانشجویان مالی به منابع علمی معتبر، امکان دانلود کتاب های مرتبط در حوزه های؛

مالی شرکتی

سرمایه گذاری و مدیریت پرتفولیو

ریاضی مالی و آمار

روشهای کمی در مالی

بانکداری و تامین سرمایه

اقتصاد سنجی و سری های زمانی مالی

ریسک بانکی و مدلسازی ریسک

معاملات پرفراوانی و ریز ساختار بازار

ارزشگذاری و ارزیابی پروژه

قیمت گذاری مشتقه ها و مهندسی مالی

از طریق این وب سایت مهیا شده است.

به منظور جلوگیری از تحمیل بار اضافی بر وب سایت در هر روز از هر IP صرفاً امکان دانلود یک کتاب مجاز می باشد. همچنین از دوستانی که علاقه¬مند به اشتراک گذاری کتابهای جدید باشند، خواهشمندم نسبت به ارسال نسخه الکترونیکی کتاب به اینجانب از طریق همین وب سایت یا ایمیل بنده (apouyanfar@gmail.com) اقدام نمایند تا از طریق وب سایت در اختیار عموم قرار گیرد.

مقالات

تاریخ انتشار:
1392/12/09

مدلسازی ریسک در نهادهای مالی (صندوق های بازنشستگی و شرکت های سرمایه گذاری و تامین سرمایه)

ادبیات مدیریت و مدلسازی ریسک در صنعت واسطه گری مالی ایران هنوز در مراحل آغازین خود می باشد. در این بین بانک ها یکسری اقدامات ابتدائی را آغاز نموده اند و لیکن سایر نهادهای مالی هنوز نه متولی معینی در این خصوص دارند و نه نیازمندی به این فعالیت ها را احساس نموده اند. 

به نظر می رسد با توجه به خطرات بسیار عمیق و جبران ناپذیر وقوع بحران در نهادهای مالی، در آینده نزدیک نهادهای ناظر (بانک مرکزی، بیمه مرکزی و سازمان بورس) یکسری اقدامات موثر در این حوزه را آغاز نمایند. شاید نیاز به این گونه سیستمها می بایست در ابتدا از سوی نهادهای دانشگاهی مطرح شود. 

به عنوان مثال حد ریسکی که کارگزاری ها، موسسات تامین سرمایه، لیزینگها، شرکت های سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری می بایست بپذیرند باید چقدر باشد؟ و یا اینکه چگونه ریسک های خود را گزارشگری نمایند؟ می تواند از موضوعات بسیار جذاب باشد.

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دکتر پویان فر می باشد